lut 21, 2013

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

W trakcie uroczystej Gali, zorganizowanej w przeddzień Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, którą można było oglądać 20 lutego w bezpośredniej transmisji na TVP Kultura o godz. 18.00, nagrodą Prezydenta RP „Zasłużony dla polszczyzny” uhonorowana została prof. Jadwiga Puzynina. Jako pierwszy, jej laureatem w zeszłym roku został prof. Walery Pisarek.

gru 6, 2012

Nagranie muzyczne

Nagranie muzyczne, śpiewają Zofia Puda Maria Puda, którym przygrywają na heligonkach Kamil Mętel i Dawid Hulbój uczący się w Ognisku Twórczości Artystycznej w Koszarawie. Ognisko prowadzone jest przez Fundację Braci Golec.

gru 6, 2012

Wystawa fotograficzna z realizowanego projektu

Gminna Biblioteka Publiczna w Koszarawie zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej z realizowanego projektu. Wystawę można oglądać w bibliotece od 6.12 - 31 12.br.
Zapraszamy!

gru 5, 2012

Rozstrzygnięcie konkursu w ramach projektu „Mowa i godka pod Lachowym Groniem”

W dniu 4 grudnia br. w Gminnej Publicznej w Koszarawie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu w ramach projektu „Mowa i godka pod Lachowym Groniem” na napisanie utworu gwarą oraz przeprowadzenie wywiadu wśród starszych mieszkańców  gminy oraz wręczenie nagród.

lis 8, 2012

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) – coroczne święto obchodzone 21 lutego.